Osuszanie budynków w województwie Pomorskim

Zawilgocone ściany negatywnie wpływają na konstrukcję budynku. Pojawiają się żółto-brązowe zabrudzenia oraz białe osady w wyniku wypłukiwania soli z cegieł na elewację. Może nawet dojść do gnicia podłóg oraz listew przypodłogowych. Wilgoć w domu jest niekorzystnym zjawiskiem także ze względu na zdrowie mieszkańców. Stanowi bowiem doskonałe warunki dla rozwoju groźnych pleśni i zarodników grzybów. Dlatego tak ważne jest sprawne i profesjonalne przeprowadzenie osuszania budynków.

 

Osuszanie budynków w województwie pomorskim – od czego zacząć?

Usługę osuszania ścian i mieszkań należy rozpocząć od precyzyjnej lokalizacji źródła problemu. W tym celu warto skorzystać z bezinwazyjnych kamer termowizyjnych lub gazu znacznikowego. Następny krok to usunięcie wody oraz nieodwracalnie zniszczonych materiałów, takich jak: dywany, tapety, boazerie czy meble ze sklejki. Doskonałym sposobem na przeciwdziałanie rozwojowi grzybów i pleśni jest przeprowadzenie kompleksowej dezynfekcji pomieszczeń za pomocą specjalistycznych środków chemicznych.


W ramach oględzin miejsca zalania dokonuje się pomiarów wilgotności ścian, posadzek, stropów oraz warstw izolacji podposadzkowych. Po ustaleniu przyczyny awarii konieczne jest zabezpieczenie lub/i naprawa instalacji wodno-kanalizacyjnej. Najważniejszym etapem prac jest dobór odpowiedniego sprzętu oraz rozpoczęcie procesu osuszania budynku.


Skuteczne metody osuszania budynków w województwie pomorskim

• Osuszanie podposadzkowe – polega na usunięciu wilgoci z wszelkiego rodzaju posadzek za pomocą pomp ciśnieniowych, które wtłaczają gorące i suche powietrze pod ich powierzchnie, powodując parowanie wody.


• Osuszanie kondensacyjne – wentylator odprowadza wilgoć z powietrza do specjalnego pojemnika, w którym ulega kondensacji.


• Ogrzewanie pomieszczeń – służy do usuwania wilgoci za pomocą ciepła, ogrzewając pomieszczenia do temperatury maksymalnie 35 stopni Celsjusza. Metodę tę stosuje się w przypadku zawilgoconych niewielkich fragmentów murów zewnętrznych.


• Iniekcja krystaliczna – polega na wyeliminowaniu wody zbierającej się w mikro kanalikach materiałów budowlanych. W wydrążone w murach otwory wprowadza się mieszankę wody, cementu portlandzkiego oraz aktywatora krzemionkowego.

0
Feed

Zostaw komentarz