Blog

 • 23/05/2022 0 Komentarze
  Osuszanie budynków w województwie Pomorskim

  Zawilgocone ściany negatywnie wpływają na konstrukcję budynku. Pojawiają się żółto-brązowe zabrudzenia oraz białe osady w wyniku wypłukiwania soli z cegieł na elewację. Może nawet dojść do gnicia podłóg oraz listew przypodłogowych. Wilgoć w domu jest niekorzystnym zjawiskiem także ze względu na zdrowie mieszkańców. Stanowi bowiem doskonałe warunki dla rozwoju groźnych pleśni i zarodników grzybów. Dlatego tak ważne jest sprawne i profesjonalne przeprowadzenie osuszania budynków.

  Dowiedz się więcej
 • 25/03/2022 0 Komentarze
  Osuszanie murów metodą iniekcji krystalicznej

  Zawilgocone mury to często efekt podsiąkania wody z gruntu. Stanowią poważny problem, który może prowadzić do trwałego uszkodzenia konstrukcji budynku oraz rozwoju niebezpiecznych dla człowieka zarodników grzybów i pleśni. Wytwarzane przez nie toksyny stwarzają zagrożenie mykologiczne. Mogą przyczynić się do rozwoju wśród domowników chorób układu oddechowego, ostrych lub przewlekłych alergii, astmy czy zatruć. Negatywnie wpływają na system odpornościowy człowieka. Dlatego nie należy ignorować pierwszych oznak wilgoci.

  Dowiedz się więcej
 • 25/03/2022 0 Komentarze
  Osuszanie podposadzkowe

  Przyczyn zalania może być wiele – awaria instalacji wodnej lub kanalizacyjnej, intensywne opady czy zły drenaż wokół budynku. Samo usunięcie zalegającej wody nie rozwiązuje problemu. Co więcej, lekceważenie skutków zalania naraża właściciela na kosztowne naprawy uszkodzeń technicznych, obniżenie wartości nieruchomości czy rozwój niebezpiecznych dla zdrowia grzybów i pleśni. Przebywanie w zawilgoconych pomieszczeniach negatywnie wpływa na komfort życia domowników.

  Dowiedz się więcej

Formularz kontaktowy