Blog

  • 20/07/2022 0 Komentarze
    Skąd się bierze wilgoć w domu?

    Niemal każdy, przynajmniej raz w życiu, zobaczy w łazience czarny nalot na suficie lub fugach płytek. Inni albo już walczyli, albo będą musieli zawalczy, z nieestetycznymi plamami w narożnikach ścian w piwnicy lub sypialni, a może także na elewacji domu. W takich sytuacjach każdy zastanawia się jak pozbyć się grzybów. Nie każdy jednak zastanawia się na tym, skąd bierze się wilgoć w domu. Jest to bardzo ważne, bo wiedza o przyczynach problemu, pozwala go skuteczniej wyeliminować, a nawet mu zapobiec. Dlatego przygotowaliśmy dla Państwa krótkie zestawienie najczęstszych przyczyn jego występowania.

    Dowiedz się więcej
  • 06/07/2022 0 Komentarze
    Długotrwałe zalanie i skutki braku osuszania po znalezieniu wycieku

    Wśród najczęstszych przyczyn zalania wymienia się uszkodzenie urządzeń sieci kanalizacyjnej, wodociągowej lub grzewczej, awarię domowego sprzętu (zmywarka, pralka, wirówka), intensywne opady deszczu i inne przykre zdarzenia losowe. Niezamierzony i niekontrolowany wyciek niesie za sobą wiele poważnych konsekwencji dla konstrukcji budynku. Należy bowiem pamiętać, że wilgoć zebrana w ścianach i pod posadzką w korzystnych warunkach odparowuje od kilku do kilkunastu miesięcy. W niesprzyjających okolicznościach może nie odparować w ogóle. Dlatego prace związane z osuszaniem budynku należy rozpocząć natychmiast po wykryciu zalania.

    Dowiedz się więcej
  • 23/05/2022 0 Komentarze
    Osuszanie budynków w województwie Pomorskim

    Zawilgocone ściany negatywnie wpływają na konstrukcję budynku. Pojawiają się żółto-brązowe zabrudzenia oraz białe osady w wyniku wypłukiwania soli z cegieł na elewację. Może nawet dojść do gnicia podłóg oraz listew przypodłogowych. Wilgoć w domu jest niekorzystnym zjawiskiem także ze względu na zdrowie mieszkańców. Stanowi bowiem doskonałe warunki dla rozwoju groźnych pleśni i zarodników grzybów. Dlatego tak ważne jest sprawne i profesjonalne przeprowadzenie osuszania budynków.

    Dowiedz się więcej
  • 25/03/2022 0 Komentarze
    Osuszanie murów metodą iniekcji krystalicznej

    Zawilgocone mury to często efekt podsiąkania wody z gruntu. Stanowią poważny problem, który może prowadzić do trwałego uszkodzenia konstrukcji budynku oraz rozwoju niebezpiecznych dla człowieka zarodników grzybów i pleśni. Wytwarzane przez nie toksyny stwarzają zagrożenie mykologiczne. Mogą przyczynić się do rozwoju wśród domowników chorób układu oddechowego, ostrych lub przewlekłych alergii, astmy czy zatruć. Negatywnie wpływają na system odpornościowy człowieka. Dlatego nie należy ignorować pierwszych oznak wilgoci.

    Dowiedz się więcej
  • 25/03/2022 0 Komentarze
    Osuszanie podposadzkowe

    Przyczyn zalania może być wiele – awaria instalacji wodnej lub kanalizacyjnej, intensywne opady czy zły drenaż wokół budynku. Samo usunięcie zalegającej wody nie rozwiązuje problemu. Co więcej, lekceważenie skutków zalania naraża właściciela na kosztowne naprawy uszkodzeń technicznych, obniżenie wartości nieruchomości czy rozwój niebezpiecznych dla zdrowia grzybów i pleśni. Przebywanie w zawilgoconych pomieszczeniach negatywnie wpływa na komfort życia domowników.

    Dowiedz się więcej

Formularz kontaktowy