Osuszanie dokumentów po zalaniu dla firm i instytucji

Pod wpływem wilgoci papier w zawrotnym tempie ulega deformacji, płowieje, skleja się i pęcznieje. Staje się także siedliskiem szkodliwych dla zdrowia grzybów i pleśni. Jeżeli natychmiast nie przystąpimy do osuszania dokumentów, możesz na dobre utracić cenne dane i ważne pisma urzędowe. Specjaliści z Aquapro zadbają, aby każdy proces odbywał się profesjonalnie oraz z wykorzystaniem nowoczesnej technologii.


Aquapro – skuteczne osuszanie dokumentów po zalaniu


Zalane akta, teczki czy kartoteki szybko odkształcają się i tracą swój kolor. Jedynym dla nich ratunkiem jest osuszanie przeprowadzone w ciągu maksymalnie 48 godzin od momentu zawilgocenia. Po przekroczeniu tej krytycznej granicy, szansa na ocalenie zbiorów dokumentów znacząco maleje. Wówczas degradację papieru może powstrzymać jego zamrożenie. Dzięki temu skutecznie ograniczymy rozkład celulozy oraz rozwój bakterii i zarodników grzybów.


Aquapro zajmuje się osuszaniem takich dokumentów, jak: rachunki i faktury, książki i encyklopedie, akta i rękopisy, mapy i prasa drukowana oraz inne zbiory materiałowe. Istnieje również możliwość usunięcia wilgoci z elektronicznych nośników danych, np. kart pamięci, pendrive'ów czy dysków komputerowych. Z naszej oferty chętnie korzystają przedsiębiorstwa oraz instytucje publiczne.


Osuszanie dokumentów – na czym polega?


Stosujemy wyłącznie niezawodny sprzęt usprawniający cały proces oraz innowacyjne metody usuwania wilgoci, takie jak osuszanie kondensacyjne. Polega na wykraplaniu wody ze schłodzonego powietrza. Korzystamy ze specjalnego wentylatora, który odprowadza wilgoć do odpowiedniego pojemnika, gdzie następnie ulega kondensacji. Wszelkie pozostałości można bezpiecznie usunąć w kanalizacji.


Usługę osuszania dokumentów kierujemy do firm, urzędów oraz instytucji publicznych. Przywrócimy do stanu używalności zawilgocone zbiory materiałowe oraz znacząco ograniczymy ryzyko utraty danych wrażliwych, niezbędnych dla dalszego funkcjonowania działalności. Już dziś zapraszamy do kontaktu – przyjedziemy, ocenimy skalę zniszczeń oraz dobierzemy najlepszą metodę osuszania.

Objawy zalania pomieszczeń, często mają swoje źródło na dachu lub pod tarasem.

 

W wyniku zalania, zniszczeniu często ulega ważna dokumentacja, jesteśmy w stanie skutecznie osuszyć i przywrócić jej użyteczność. Tą formę usługi świadczymy z myślą o firmach i instytucjach. Na swoim koncie mamy osuszanie dokumentacji medycznej, księgowej, adwokackiej.

 

Jak zawsze stawiamy na kompleksowość działań. Odbieramy zalaną dokumentację w specjalnych pojemnikach, dbając przy tym o porządek i odpowiednią segregację. Podczas procesu osuszenia, przeprowadzamy badania mykologiczne, a następnie przeprowadzamy odgrzybianie i dezynfekcję.

Podsumowanie:

  • Szybka reakcja to podstawa przy ratowaniu dokumentacji. Doskonale to rozumiemy dlatego na każdym etapie dbamy o zachowanie najwyższych standardów;
  • W przypadku, gdy mają Państwo ubezpieczenie, współpracujemy z firmą ubezpieczeniową przy likwidacji Państwa szkody. Przygotowujemy niezbędną dokumentację, protokoły pomiarowe, kosztorysy i inne niezbędne dokumenty.

Pamiętaj, że:

  • Zalaną dokumentację, jesteśmy w stanie skutecznie uratować;
  • Na Państwa życzenie przeprowadzimy dla Państwa pełen zakres prac począwszy od osuszenia dokumentacji, aż po przepakowanie do nowych teczek.

Celem uzyskania informacji lub pomocy skontaktuj się z nami - kontakt.

Formularz kontaktowy