Osuszanie po zalaniu

Pęknięta rura z C.O, kanalizacyjna, instalacji wodnej, źle zgrzana złączka w ogrzewaniu podłogowym, awaria u sąsiada, zły drenaż wokół budynku, intensywne opady, nieszczelna hydroizolacja wewnątrz lub na zewnątrz budynku – przyczyn zalania może być wiele, a jego skutki nie zawsze można od razu wykryć. Każda z nich wymaga indywidualnego i profesjonalnego podejścia oraz szybkiego i skutecznego osuszenia zalanych pomieszczeń – z nami nie stanowi to problemu, gdyż profesjonalne osuszanie po zalaniu to jedna z naszych specjalizacji, dzięki czemu gwarantujemy Ci najwyższy poziom usług!

"Przyczyn zalania może być wiele, a jego skutki nie zawsze można od razu wykryć."

Osuszanie budynków to profesja, którą zajmujemy się na co dzień, dzięki czemu możemy pochwalić się spektakularnymi osiągnięciami w tej dziedzinie. Dzięki stałemu rozwijaniu naszych kompetencji oraz pracy w różnych warunkach jesteśmy odpowiednio przygotowani do każdego osuszania budynku. Poprawnie przeprowadzony proces osuszania pozwala nie tylko doprowadzić budynek do ponownego stanu użyteczności, lecz również wyeliminować wiele zagrożeń i niedogodności wynikających z nasiąknięcia ścian różnymi cieczami. Jednym z przykładów takich wydarzeń jest pojawienie się grzybów i pleśni. Niedokładne wykonanie osuszania budynków sprawi, że nastąpi wspomniana sytuacja. Obecność pleśni i grzybów w budynku mieszkalnym może być poważnym zagrożeniem dla zdrowia, a nawet życia. Dlatego też stosowane przez nas metody osuszania skupiają się na eliminacji wszelkich potencjalnych zagrożeń.

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń!

Jakie działania mają wpływ na dobrze wykonane osuszanie po zalaniu, czyli jak wyglądają kulisy procesu osuszania?

Pierwszym etapem, jaki należy wykonać, jest usunięcie wszelkich przedmiotów z pomieszczeń, a następnie oczyszczenie ścian i podłóg z nagromadzonego szlamu i nieczystości. Jest to konieczne, ponieważ bez odpowiedniego oczyszczenia obiektu narażamy się na dodatkowe źródło wilgoci, które jest wyjątkowo podatne na rozwój wszelkiego rodzaju pleśni i grzybów. Następnie wykonywane są pomiary wilgotności, które pozwalają na zlokalizowanie najbardziej nasączonych punktów, które będą wymagały szczególnego osuszania. Na koniec wykorzystuje się szereg profesjonalnych i zaawansowanych technicznie urządzeń osuszających, których dobór jest uzależniony od poziomu zalaniu danego miejsca. Dobór metody również jest zależny od powagi problemu. W niektórych przypadkach wystarczy naturalne wietrzenie przy wspomaganiu wiatraków, w innych będzie trzeba użyć osuszania laserowego, które dociera do najgłębiej osadzonej wilgoci, skutecznie ją eliminując.

Jeżeli mają Państwo problem z zalanymi pomieszczeniami, zachęcamy do kontaktu!

Wszystkich zainteresowanych naszymi usługami serdecznie zachęcamy do skontaktowania się z  nami za pomocą telefonu lub adresu e mail. Chętnie pomożemy w doborze odpowiednich technik do danej sytuacji i wskażemy co należy zrobić przed rozpoczęciem tego procesu. Osuszanie budynków to nasza specjalizacja, zapraszamy serdecznie!

Osuszanie po zalaniu

Formularz kontaktowy