Osuszanie podczerwienią

  Profesjonalne osuszanie podczerwienią

Proces osuszania podczerwienią uzależniony jest od współpracy specjalistycznych promienników płytowych z konwencjonalnymi osuszaczami kondensacyjnymi, dzięki czemu skupione wiązki światła mające odpowiednią długość fali mogą wywołać efekt termiczny. Pozwala to ogrzać mury, a wilgoć, którą chcemy wyeliminować, wędruje w kierunku podgrzewanej powierzchni. Efekt? Wilgoć jest szybko i bezgłośnie odprowadzana.

Osuszanie podczerwienią to jedna z kilku metod usuwania wody, z której korzystamy w AQUAPRO. To bezpieczny i nieinwazyjny sposób – w przeciwieństwie do np. mikrofalowego suszenia pomieszczeń, ta opcja zapewnia zachowanie struktur murów i brak pęknięć. Nie wymaga ona również żadnych nawiertów. Dzięki osuszaniu podczerwienią szybko i efektywnie usuniesz wilgoć z Twojego domu bądź firmy oraz pozbędziesz się skutków zalania podłóg oraz posadzek.

 

Zalety osuszania podczerwienią

Wyróżniamy różne rodzaje osuszania powierzchni – jedną z nich są metody bezinwazyjne, w których poczet wlicza się osuszanie podczerwienią. Jakie zalety ma to rozwiązanie?

  • Szybka i skuteczna realizacja.
  • Brak hałasu.
  • Niskie koszty wykonania.
  • Porządek – ten rodzaj osuszania nie wymaga kucia ścian oraz innych inwazyjnych czynności, które niejednokrotnie związane są z powstaniem bałaganu. Osuszanie podczerwienią pozwala zachować czystość i porządek w pomieszczeniu.

Kiedy ten sposób osuszania warto wykorzystać?

Osuszanie ścian, podłóg czy murów przy użyciu podczerwieni to optymalny wybór, jeśli chcesz osuszyć dom po budowie bądź znajdujesz się w sytuacji, w której musisz jak najszybciej pozbyć się wilgoci z budynku. Sporym atutem tej metody jest łagodny przebieg całego procesu osuszania. Nie ingeruje ona w strukturę muru, a więc nie musisz obawiać się, że pojawią się na nim pęknięcia. Za pomocą tej metody możesz osuszać mury, ściany, czy podłogi.

 

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Nasze realizacje

Formularz kontaktowy