Pomiar wilgotności ścian i posadzek

Od wielu lat zajmujemy się określaniem poziomu parametrów fizycznych w pomieszczeniach mieszkalnych, użytkowych i przemysłowych.

Prowadzimy między innymi pomiar wilgotności, który jest bardzo istotny ze względu na ludzkie zdrowie i dobre samopoczucie oraz trwałość materiałów. Oferujemy pomiar wilgotności powietrza za pomocą profesjonalnych urządzeń, dostarczających bardzo dokładne wskazania. Badamy zawartość pary wodnej w powietrzu, zarówno bezwzględną, czyli w przeliczeniu na 1 m3 gazu, jak i względną, czyli określaną dla 1 kg, a także temperaturę punktu rosy, czyli przewidywany moment skraplania. Należy pamiętać, że powietrze w pomieszczeniu nie powinno być ani zbyt suche, ani zawierać zbyt dużo pary, a poziom nasycenia wodą najlepiej utrzymywać na optymalnym poziomie.

Pomiar wilgotności posadzek

Przeprowadzamy również szacowanie zawartości wody w ciałach stałych, powierzchniach oraz materiałach budowlanych. Proponujemy badanie posadzek, podłóg, ścian, sufitów, tynków, stref termoizolacyjnych oraz wielu innych elementów występujących w pomieszczeniach. Oszacowanie tego rodzaju jest polecane nie tylko w domach prywatnych, ale również w zakładach produkcyjnych, na przykład z branży meblarskiej, papierniczej czy spożywczej, jak sortownie i suszarnie.

 

Dzięki stosowaniu przez nas nowoczesnego i certyfikowanego sprzętu jesteśmy w stanie wykonać oferowaną usługę szybko i bardzo dokładnie. W razie wykrycia nieprawidłowości proponujemy profesjonalne osuszanie i usuwanie nadmiaru wody, na przykład z zalanych posadzek.

Realizacje

Formularz kontaktowy