Osuszanie murów metodą iniekcji krystalicznej

Zawilgocone mury to często efekt podsiąkania wody z gruntu. Stanowią poważny problem, który może prowadzić do trwałego uszkodzenia konstrukcji budynku oraz rozwoju niebezpiecznych dla człowieka zarodników grzybów i pleśni. Wytwarzane przez nie toksyny stwarzają zagrożenie mykologiczne. Mogą przyczynić się do rozwoju wśród domowników chorób układu oddechowego, ostrych lub przewlekłych alergii, astmy czy zatruć. Negatywnie wpływają na system odpornościowy człowieka. Dlatego nie należy ignorować pierwszych oznak wilgoci.

 

Skutecznym sposobem na osuszenie murów bez konieczności odkopywania fundamentów jest iniekcja krystaliczna. Ta nowoczesna metoda cieszy się rosnącą popularnością ze względu na swoją prostotę oraz efektywność ekonomiczną.


Czym jest iniekcja krystaliczna?

Iniekcja krystaliczna to metoda osuszania zawilgoconych murów, która polega na wytworzeniu blokady przeciwwilgociowej. W tym celu należy wywiercić w murze otwory na jednym poziomie oraz pod właściwym kątem - równomiernie co około 15 cm. Ich głębokość powinna sięgać ¾ głębokości ściany. W otwory wprowadza się specjalną mieszaninę. Zadaniem preparatu jest osuszenie ścian oraz wypełnienie porów fundamentów. Dzięki temu następuje dokładne uszczelnienie i uniemożliwienie dalszego pobierania wody z gruntu.


Zalety iniekcji krystalicznej

  • Niski koszt – jest to jedna z najtańszych technologii osuszania budynków stosowanych w Polsce.
  • Możliwość wykonania izolacji przeciwwilgociowej bez konieczności uprzedniego osuszania murów oraz odkopywania fundamentów.
  • Ekologiczność - wykorzystywane preparaty są w pełni bezpieczne dla środowiska, ponieważ powstają na bazie naturalnych surowców.
  • Zahamowanie rozwoju szkodliwych dla zdrowia mikroorganizmów - pleśń oraz grzyby mogą bowiem powodować poważne schorzenia wśród mieszkańców.


Iniekcja krystaliczna – zadbaj o zdrowie domowników już dziś!

Do rozwoju szkodliwych zarodników grzybów oraz pleśni dochodzi najczęściej na zawilgoconych murach, stropach, w okolicach okien, na narożnikach, jak również elementach drewnianych oraz wykończeniowych. Stanowią realne zagrożenie dla zdrowia domowników. Wytwarzają tzw. mykotoksyny, które sprzyjają chorobom płuc oraz alergiom. Są to mikroskopijne cząstki, które zazwyczaj dostają się do naszych organizmów drogą oddechową, np. wraz z drobinkami kurzu.


Osuszanie murów za pomocą iniekcji krystalicznej stosuje się w przypadku kapilarnego podciągania wilgoci z wód gruntowych. Metoda ta znajduje więc zastosowanie w budynkach podpiwniczonych oraz niepodpiwniczonych. Korzystają z niej zarówno inwestorzy wykonujący prace renowacyjno-remontowe starych budynków, jak i właściciele nowych obiektów.

0
Feed

Zostaw komentarz