Osuszanie po powodzi

  Profesjonalne osuszanie budynków w wyniku podtopień i powodzi

Osuszanie po powodzi to usługa, która jest jedną z gałęzi naszej specjalizacji. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, nowoczesnym urządzeniom oraz stałemu podnoszeniu naszych kwalifikacji jesteśmy w stanie z powodzeniem pozbywać się skutków zalań popowodziowych oraz przywracać budynki każdego rodzaju do stanu użytkowego. Osuszanie budynków to proces czasochłonny, jednak pozwalający na komfortowy powrót do miejsca zamieszkania.

Usuwanie skutków powodzi to trudne zadanie. Wiele powstałych zniszczeń nie jest widocznych dla oka, co tylko utrudnia ponowne wykorzystanie zalanych pomieszczeń, czy budynków.  Jest to nierzadko długotrwałe zadanie, jednak z odpowiednią wiedzą oraz nowoczesnym sprzętem, można ten proces skrócić do minimum. Po zalaniu, czy po powodzi, osuszanie składa się z kilku kroków, które należy wykonać przed ponownym oddaniem budynku do użytku. Kolejno są to:

  • oczyszczenie lokalizacji z wszystkich nagromadzonych zanieczyszczeń
  • odkażenie miejsca  z uwagi na bardzo prawdopodobny rozwój pleśni
  • osuszanie właściwe, czyli całościowe usunięcie wilgoci nagromadzonej  w ścianach budynku

Osuszanie po powodzi jest niezwykle dotkliwe z racji potężnej skali szkód, które wyrządza. Zalanie powodziowe następuje wskutek powodzi, która jest zjawiskiem hydrologicznym polegającym na wezbraniu wód rzecznych lub morskich, co doprowadza do wymiernych strat społecznych i materialnych. W jej wyniki nie tylko cierpią urządzenia i sprzęty domowe, meble i dobytek, lecz także same budynki.

Czy osuszanie budynku po powodzi jest konieczne?

Zdecydowanie tak. Co prawda istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, że budynek wyschnie w naturalny sposób, ale jeśli taka sytuacja będzie miała miejsce, proces ten będzie trwał przez bardzo długi czas.

Zalanie budynku po powodzi niesie ze sobą wiele szkodliwych skutków. Wilgoć jest pożywką dla grzybów, więc niewiele trzeba, aby powstała pleśń, która może niekorzystnie wpłynąć na stan naszego zdrowia. Sporym problemem jest także nieprzyjemny zapach, który pojawia się po powodzi. Choćby z tych dwóch powodów warto zdecydować się na osuszanie, aby jak najszybciej usunąć jej negatywne skutki.

Problematyczne może być również położenie parkietu bądź pomalowanie mokrych ścian, a co za tym idzie, remont pomieszczenia. To kolejny argument za tym, aby jak najszybciej zdecydować się na osuszanie po powodzi.

Dlaczego woda powodziowa jest taka szkodliwa?

W składzie wody powodziowej można znaleźć wiele zanieczyszczeń chemicznych oraz biologicznych różnego pochodzenia, które, w momencie, gdy nie próbujemy usunąć wody z budynku, są szkodliwe dla naszego zdrowia. Skutkiem pozostawienia ich w budynku są różnego rodzaju choroby. Źródłem naszych schorzeń może być też pleśń, która powstaje w wilgotnym środowisku. Co więcej, pozostawienie wilgoci w ścianach budynku sprawi, że wszelkie zanieczyszczenia, które były w wodzie, zaczną oddziaływać na strukturę budynku. Należy pamiętać, że wraz z wodą niesioną z rzek, wypłukiwane są wszelkie nieczystości z szamb, stacji paliw, składów odpadów chemicznych i oczyszczalni ścieków.

Te wszystkie substancje osadzają się i wsiąkają w ściany, czyniąc oczyszczanie jeszcze trudniejsze. Jednym z najczęstszych problemów po powodzi jest nieprzyjemny zapach, którym budynki przesiąkają. Usunięcie go jest możliwe, jednak wymaga po pierwsze profesjonalnych urządzeń, a po drugie czasu na dokładne oczyszczenie i usunięcie wszelkich zanieczyszczeń.

Jakie produkty można zostawić, a których należy się pozbyć w przypadku zalania popowodziowego?

Zanim jednak proces osuszania budynku będzie mógł nastąpić, należy dokonać selekcji wszystkich zalanych sprzętów. Wiele artykułów domowych wykazuje skłonności do tworzenia wyjątkowo dobrych warunków do rozmnażania grzybów i pleśni. Dlatego w pierwszej kolejności po zalaniu należy usunąć następujące produkty:

poduszki, kołdry, materace, meble tapicerowane wykonane z płyt wiórowych, ubrania, dywany, wykładziny tekstylne oraz każdy inny artykuł, który chłonie wodę, a nie da się go umyć.

Do tej listy należy także dodać standardowe pokrycie podłóg i ścian, czyli wszystkie boazerie drewniane, parkiety, płyty gipsowo-kartonowe, wykładziny, dywany, tapety, lamele, czy wszystkie panele ścienne dekoracyjne wykonane z drewna.

Usunięcie tego typu materiałów i przedmiotów jest kluczowe dla skutecznego wysuszenia danej przestrzeni. Osuszanie domu wymaga pozbycia się wszelkich materiałów, które sprzyjają rozwojowi pleśni i grzybów. Jest to jednak krok konieczny, gwarantujący powrót funkcjonalności danych pomieszczeń.

Co wyróżnia AQUAPRO?

Profesjonalne usługi dla klientów indywidualnych i firm ubezpieczeniowych

Wybierając AQUAPRO, zyskujesz profesjonalne usługi osuszania po powodzi, niezależnie od tego, czy jesteś klientem indywidualnym, czy reprezentujesz firmę ubezpieczeniową. W naszej pracy korzystamy jedynie z bezpiecznych metod osuszania, dzięki czemu możemy zapewnić klientom wysoki poziom usług.

Indywidualne podejście do klienta i wieloletnie doświadczenie

Wieloletnie doświadczenie w branży pokazało nam, że najskuteczniejsze jest indywidualne podejście do klienta. W każdym przypadku w pierwszej kolejności zbieramy potrzebne informacje, a dopiero potem dobieramy odpowiednią metodę osuszania. W pracy wykorzystujemy jedynie certyfikowany i sprawdzony sprzęt, więc jesteśmy w stanie zapewnić naszym klientom optymalne dla nich rozwiązania.

Dyspozycyjność 24 h/7

Potrzebujesz skorzystać z naszej pomocy? Jesteśmy do dyspozycji 24 h/7. Zapraszamy do kontaktu!

Zainteresowany naszymi usługami? Zapraszamy do kontaktu!

Wszystkich zainteresowanych naszymi usługami osuszania budynków po powodzi, serdecznie zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub za pomocą e mail. W kompleksowy i profesjonalny sposób podejmiemy się doprowadzenia każdej przestrzeni do stanu pozwalającego na ponowne, komfortowe zamieszkanie lub korzystanie z niej.

Ważne dla nas jest profesjonalne podejście do każdego zlecenia, odpompowanie zalegającej wody w piwnicach i mieszkaniach wiąże się z indywidualnym podejściem do każdej sytuacji. Po pozbyciu się stojącej wody wymagane jest zastosowanie specjalistycznych środków chemicznych oraz wiedzy, a dzięki naszemu doświadczeniu cały proces będzie przebiegał na najwyższym poziomie. Zapraszamy!

Formularz kontaktowy