Osuszanie podczerwienią

Proces osuszania podczerwienią uzależniony jest od współpracy specjalistycznych promienników płytowych z konwencjonalnymi osuszaczami kondensacyjnymi, dzięki czemu skupione wiązki światła mające odpowiednią długość fali mogą wywołać efekt termiczny. Pozwala to ogrzać mury, a wilgoć, którą chcemy wyeliminować, wędruje w kierunku podgrzewanej powierzchni. Efekt? Wilgoć jest szybko i bezgłośnie odprowadzana.

Osuszanie podczerwienią to jedna z kilku metod usuwania wody, z której korzystamy w AQUAPRO. To bezpieczny i nieinwazyjny sposób – w przeciwieństwie do np. mikrofalowego suszenia pomieszczeń, ta opcja zapewnia zachowanie struktur murów i brak pęknięć. Nie wymaga ona również żadnych nawiertów. Dzięki osuszaniu podczerwienią szybko i efektywnie usuniesz wilgoć z Twojego domu bądź firmy oraz pozbędziesz się skutków zalania podłóg oraz posadzek.

Zalety osuszania podczerwienią

Wyróżniamy różne rodzaje osuszania powierzchni – jedną z nich są metody bezinwazyjne, w których poczet wlicza się osuszanie podczerwienią. Jakie zalety ma to rozwiązanie?

  • Szybka i skuteczna realizacja.
  • Brak hałasu.
  • Niskie koszty wykonania.
  • Porządek – ten rodzaj osuszania nie wymaga kucia ścian oraz innych inwazyjnych czynności, które niejednokrotnie związane są z powstaniem bałaganu. Osuszanie podczerwienią pozwala zachować czystość i porządek w pomieszczeniu.

Kiedy ten sposób osuszania warto wykorzystać?

Osuszanie ścian, podłóg czy murów przy użyciu podczerwieni to optymalny wybór, jeśli chcesz osuszyć dom po budowie bądź znajdujesz się w sytuacji, w której musisz jak najszybciej pozbyć się wilgoci z budynku. Sporym atutem tej metody jest łagodny przebieg całego procesu osuszania. Nie ingeruje ona w strukturę muru, a więc nie musisz obawiać się, że pojawią się na nim pęknięcia. Za pomocą tej metody możesz osuszać mury, ściany, czy podłogi.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Serdecznie zapraszamy do kontaktu!